Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče. Do takto připravené formy se nalije roztavený kov a vznikne odlitek. Po odlití se forma zničí a není tak možné vyrobit touto metodou stejný produkt dvakrát.

Workshop se skládá ze dvou osobních setkání:

Na prvním setkání se budeme věnovat přípravě modelu z vosku pomocí brusných nástrojů. Budete si modelovat prsten podle svého návrhu a představy, dokud s ním nebudete spokojeni. Takto připravený model poputuje na odlití a první část workshopu končí.

Na druhém setkání se bude pracovat se surovým odlitkem, který si budete dále zpracovávat do konečné podoby a můžete se tedy věnovat hlavně broušení a leštění.

Pokud vás modelování nadchne a bude bavit, můžete si vytvořit více modelů prstenů, které dáme odlít. V ceně workshopu je jen jeden prsten. V případě, že budete chtít vytvořit více modelů, uhradíte cenu materiálu podle aktuálního ceníku dostupného v ateliéru.

 

Galerie z workshopu

Co se v kurzu naučíte

  • základní zlatnické techniky při práci s voskem
  • tvarování, modelování
  • broušení, leštění

Informace o kurzu

Maximální počet účastníků 4 osoby
Doba trvání prvního setkání 3 hodiny
Doba trvání druhého setkání 2 hodiny
Co si vyrobíte stříbrný prsten 925/1000 o váze do 3g
Místo workshopu ateliér, Řeznická 2, Brno-střed
Cena  4000,- Kč

 

Nezávazná přihláška

Po odeslání přihlášky vás budu jednotlivě kontaktovat s potvrzením termínu a bližšími informacemi.

Termíny

Další workshopy

Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Detail workshopu

Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Detail workshopu

Zobrazit všechny