Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče. Do takto připravené formy se nalije roztavený kov a vznikne odlitek. Po odlití se forma zničí a není tak možné vyrobit touto metodou stejný produkt dvakrát.

Workshop se skládá ze dvou osobních setkání:

Na prvním setkání se budeme věnovat přípravě modelu z vosku pomocí brusných nástrojů. Budete si modelovat prsten podle svého návrhu a představy, dokud s ním nebudete spokojeni. Takto připravený model poputuje na odlití a první část workshopu končí.

Na druhém setkání se bude pracovat se surovým odlitkem, který si budete dále zpracovávat do konečné podoby a můžete se tedy věnovat hlavně broušení a leštění.

Pokud vás modelování nadchne a bude bavit, můžete si vytvořit více modelů prstenů, které dáme odlít. V ceně workshopu je jen jeden prsten. V případě, že budete chtít vytvořit více modelů, uhradíte cenu materiálu podle aktuálního ceníku dostupného v ateliéru.

 

Galerie z workshopu

Co se v kurzu naučíte

  • základní zlatnické techniky při práci s voskem
  • tvarování, modelování
  • broušení, leštění

Informace o kurzu

Maximální počet účastníků 4 osoby
Doba trvání prvního setkání 3 hodiny
Doba trvání druhého setkání 2 hodiny
Co si vyrobíte stříbrný prsten 925/1000 o váze do 3g
Místo workshopu ateliér, Řeznická 2, Brno-střed
Cena  3500,- Kč

 

Nezávazná přihláška

Po odeslání přihlášky vás budu jednotlivě kontaktovat s potvrzením termínu a bližšími informacemi.

Termíny

Další workshopy

Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Detail workshopu

Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Detail workshopu

Zobrazit všechny