Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Výroba prstýnků probíhá po dobu dvou dnů. První den se budeme věnovat tvoření modelů z obecného kovu. Vytvoříte si prototypy svých prstenů, na kterých se naučíte a osvojíte konkrétní techniky potřebné pro výrobu svého designu prstýnků. Na konci prvního dne jsou tedy vyrobené prsteny z obecného kovu, které si můžete vzít s sebou domů. Druhý den pokračujeme ve výrobě z drahého kovu, při které budeme používat ty stejné techniky, jako při tvorbě prototypu. V průběhu dne se k nám přidá profesionální fotografka, která objektivem zachytí snoubence v procesu výroby svých prstenů a zvěční pro ně tento zážitek.

Galerie z workshopu

Informace o kurzu

Maximální počet účastníků 2 osoby (snoubenci)
Doba trvání 2 dny (16 hodin)
Místo workshopu ateliér, Řeznická 2, 602 00 Brno
Cena 18 000,- Kč + cena materiálu drahého kovu (zlato 585/1000, stříbro 925/1000)

 

Nezávazná přihláška

Po odeslání přihlášky vás budu jednotlivě kontaktovat s potvrzením termínu a bližšími informacemi.

Termíny

Další workshopy

Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Detail workshopu

Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče.

Detail workshopu

Zobrazit všechny