Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Zde se naučíte základní zlatnické techniky a práci s nástroji potřebnými k ruční výrobě z kovu. Na začátku si vytvoříte vlastní návrh prstenu, poté si jej zkušebně vyrobíte z mosazi a zároveň si na něm vyzkoušíte a osvojíte zlatnické techniky. Po této přípravě individuálně zkonzultujeme postup výroby vašeho návrhu a pokračujete ve výrobě ze stříbra. Na konci workshopu si každý odnese stříbrný prstýnek podle vlastního návrhu.

 

Galerie z workshopu

Co se v kurzu naučíte

  • základní zlatnické techniky-řezání lupínkovou pilkou
  • tvarování a ohýbání kovu
  • broušení, leštění
  • spojování materiálu do neviditelného a pevného spoje

Informace o kurzu

Maximální počet účastníků 4 osoby
Doba trvání 4 hodiny 
Co si vyrobím stříbrný prsten 925/1000 o váze do 3g
Místo workshopu ateliér, Řeznická 2, Brno-střed
Cena 3000 Kč

 

Nezávazná přihláška

Po odeslání přihlášky vás budu jednotlivě kontaktovat s potvrzením termínu a bližšími informacemi.

Termíny

Další workshopy

Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče.

Detail workshopu

Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Detail workshopu

Zobrazit všechny