Zlatnickému řemeslu jsem propadla pro jeho poctivost, kreativitu a originalitu, která se odráží v každém šperku. Díky tomuto vznikla myšlenka přiblížit zlatnické umění i široké veřejnosti, a tak se v prostorách ateliéru konají workshopy zaměřené na vaše tvoření. Zde si každý vyrábí šperk podle vlastního návrhu a odnese si svůj originální kousek.

Jste li tvořiví, rádi zkoušíte nové věci a chtěli byste poznat techniky zlatnického řemesla, ráda vás uvidím na některém z našich kurzů.

 

Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Detail workshopu

Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Detail workshopu

Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče.

Detail workshopu