Zlatnickému řemeslu jsem propadla pro jeho poctivost, kreativitu a originalitu, která se odráží v každém šperku. Díky tomuto vznikla myšlenka přiblížit zlatnické umění i široké veřejnosti, a tak se v prostorách ateliéru konají workshopy zaměřené na vaše tvoření. Zde si každý vyrábí šperk podle vlastního návrhu a odnese si svůj originální kousek.

Jste li tvořiví, rádi zkoušíte nové věci a chtěli byste poznat techniky zlatnického řemesla, ráda vás uvidím na některém z našich kurzů.

 

Autorský šperk – stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem, ale mají chuť tvořit, nebojí se experimentovat a rádi by nakoukli pod jeho pokličku.

Detail workshopu

Autorský šperk – odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli vyrobit šperk ze zlatnického vosku. Budeme připravovat model prstenu k odlévání metodou ztraceného vosku. Je to metoda, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče.

Detail workshopu

Výroba snubních prstenů

Tento workshop je určený snoubencům, kteří se nadchli pro myšlenku vyrobit si vlastnoručně za asistence své snubní prsteny. Workshop je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se zlatnickým řemeslem.

Detail workshopu