Autorský šperk - Odlévaný stříbrný prsten

Tento workshop je určený pro úplné začátečníky, kteří by si rádi připravili model prstenu k odlévání metodou tzv. ztraceného vosku. 

Jde o metodu, při které se trojrozměrná struktura vymodelovaná z vosku do žádaného tvaru obalí jednolitou formou a postupným zahříváním se vosk roztaví a vyteče. Do takto připravené formy se pak nalije roztavený kov a vznikne odlitek. Po odlití se forma zničí a není tak možné vyrobit touto metodou stejný produkt dvakrát.

Kurz se skládá ze dvou osobních setkání:

První setkání je věnované přípravě modelu z vosku pomocí brusných nástrojů. Z vosku si vymodelujete prsten podle svých představ. Připravený model pak poputuje na odlití a první část workshopu končí.

Na druhém setkání už budete pracovat se surovým odlitkem, který zpracujete do konečné podoby. Předmětem této části bude především broušení a leštění prstenu.

V ceně workshopu je pouze jeden prsten. Pokud vás ale modelování nadchne tak, že byste si chtěli vytvořit více modelů prstenů, které dáme odlít, uhradíte cenu materiálu podle aktuálního ceníku dostupného v ateliéru.

Informace o kurzu:
Maximální počet účastníků: 4 osoby
Doba trvání prvního setkání: 3 hodiny
Doba trvání druhého setkání: 2 hodiny
Co si vyrobím: stříbrný prsten Ag 925/1000 o váze do 3 g
Místo workshopu: ateliér: Řeznická 2, 60200 Brno
Cena: 4500 Kč